Trendhunters!

Klawiatura do iPada

Klawiatura do iPada z etui firmy Leitz

Klawiatura do iPada z etui firmy Leitz

Klawiatura dołączona do iPada może sprawić, że to niewielkie urządzenie będzie w stanie zastąpić z powodzeniem – może nie PC, ale laptopa z pewnością. Etui z klawiaturą pozwala nie tylko na bezpieczne przechowywanie i użytkowanie iPada, ale także na bardziej komfortowe ustawienie ekranu i – przede wszystkim – wygodne i szybkie pisanie. Komu przyda się takie akcesorium i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Klawiatura ekranowa

Klawiatura ekranowa, w którą wyposażone są tablety, pozwala na wygodne wprowadzanie treści, o ile nie są one zbyt obszerne. Dotykowa klawiatura ma swoje zalety: jest zawsze dostępna i nie powiększa gabarytów urządzenia. Jednak problem zaczyna się w momencie, gdy zaczynamy pisać dłuższe teksty. Wówczas dodatkowa klawiatura może okazać się zbawienna.

Jaką klawiaturę do iPada wybrać i kupić?

Zakup klawiatury do iPada uzależniony jest najbardziej od tego, ile chcemy zainwestować w taki sprzęt. Na rynku dostępne są modele prostsze, zawierające podstawowe wyposażenie (etui), jak również takie, które przypominają mini neseser, z miejscem na dodatkowe artykuły papiernicze czy gadżety elektroniczne.

Klawiatura do iPadów – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Kiedy warto kupić klawiaturę do iPada?

Zakup klawiatury do iPada nie zawsze jest konieczny. Jeśli jednak piszemy dużo i często, będzie on po prostu niezbędny. Podobnie będzie, jeśli mamy zamiar zastąpić laptopa iPadem lub po prostu jesteśmy przyzwyczajeni do pisania na tradycyjnej klawiaturze. Dokupienie tego akcesorium zwiększa również przestrzeń dostępną na ekranie, gdyż w takim przypadku możemy ukryć klawiaturę programową.

Klawiatura do iPada – zalety

Bez względu na to, czy wybierzemy najprostszą i najtańszą klawiaturę, czy też model obity owczą skórą (bo są i takie!), warto wiedzieć, jakie są najczęściej spotykane funkcje i cechy wspomnianych urządzeń:

Klawiatura do iPada – przydatne funkcje

Klawiatura Apple Smart Keyboard

Klawiatura Apple Smart Keyboard

Kupując klawiaturę do iPada możemy liczyć na ogromne ułatwienie pracy, nie tylko dzięki możliwości wygodnego pisania, ale także z powodu dwóch funkcji, na które warto zwrócić uwagę. Mowa tu o plug and play, technologii, która w nieoceniony sposób oszczędza nasz czas i – co tu dużo mówić – nerwy. Nie trzeba nawet się zastanawiać, jak podłączyć klawiaturę do tabletu. Plug and play sprawia, że wystarczy połączyć sprzęty, bez konieczności wykonywania długotrwałych konfiguracji. Kolejnym udogodnieniem godnym polecenia jest slim type – płaskie klawisze, jakie zwykle spotykamy w notebookach. Zapewniają one szybkie, ciche i wygodne pisanie.

iPad Pro, iPad mini, iPad Air 2

Wymienione w tytule iPady to urządzenia cieszące się dużą popularnością, a co za tym idzie, akcesoria do nich oferowane są przez producentów w szerokiej gamie. Klawiatury do iPada Pro, iPada mini i iPada Air 2 zapewniają duży komfort użytkowania i wiele dodatkowych funkcji przyspieszających pracę. Na przykład klawiatura Smart Keyboard zawiera klawisze wykonane z tkaniny pozwalającej uzyskać grubość klawiatury poniżej 4mm. Jest też pokryta powłoką chroniącą ją przed zabrudzeniem i zalaniem (nie ma szczelin pomiędzy klawiszami). Klawiatury tej nie trzeba ładować, gdyż pobiera energię z iPada. Z kolei klawiatura Logitech Canvas pozwala na różne ustawienia tabletu, dzięki czemu można na nim wygodnie pisać, czytać czy prowadzić rozmowy online. Zawiera też funkcję automatycznego usypiania i budzenia urządzenia oraz bezpieczny system zamykania SecureLock.

Producenci i cena klawiatur do iPada

Wśród producentów klawiatur do iPada warto wymienić takie marki jak Apple, Logitech, Rapoo, Samsung, Kensington, Tracer, SteelSeries czy Belkin. Tania klawiatura do tabletu może kosztować w granicach 80 złotych. Najdroższe osiągają cenę 700 złotych.

Opinie 3
 • motemix

  Reply Author

  Chcę kupić siostrzeńcowi etui z klawiaturą do ipada mini. Czy ktoś może coś polecić, czy nie ma specjalnej różnicy, tylko w samej budowie etui??


 • Tonikk

  Reply Author

  Czy np. klawiatura Samsung pasuje do wszystkich iPadów???


 • Eukanuba

  Reply Author

  Te klawisze z tkaniny do iPada mini brzmią ciekawie, a zwłaszcza, że się nie brudzą w środku:P