Trendhunters!

Klawiatura do Smart TV

Klawiatura do Smart TV firmy Dune HD

Klawiatura do Smart TV firmy Dune HD

Smart TV, „sprytne telewizory”, dające nam tyle możliwości, wcale nie wydają się sprytne, kiedy przychodzi nam wpisywać z pilota na przykład tytuł filmu czy adres strony. Nie tylko trwa to długo i jest uciążliwe. Pomyłka w jednym klawiszu może sprawić, że skasujemy niechcący nasz cały misterny zapis. Klawiatura do Smart TV jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy często korzystają z dobrodziejstw takich telewizorów.

Zanim jednak omówimy klawiatury, wyjaśnijmy:

Co to jest Smart TV?

Smart TV to telewizor łączący w sobie funkcje zarówno telewizora, jak i smartfona. Stały dostęp do internetu daje nam możliwość instalowania różnorodnych aplikacji. Dzięki nim z kolei możemy wygodnie przeglądać internet, korzystać z serwisów społecznościowych czy używać komunikatorów głosowych. W ten sposób jedno urządzenie staje się nie tylko centrum rozrywki, ale także zapewnia nam superwygodny kontakt ze światem. Klawiatura bowiem znacznie ułatwia sterowanie Smart TV, o czym poniżej.

Jaką klawiaturę do Smart TV wybrać i kupić?

Choć sprzedawcy zwykle mogą nam pomóc w ocenie, czy wybrana klawiatura będzie kompatybilna z naszym telewizorem, czy też nie, warto kierować się zasadą, że powinna ona pochodzić z tego samego roku, w którym wyprodukowano nasz Smart TV.

W jaki sposób więc wybrać najlepsze urządzenie do naszego domowego centrum rozrywki i komunikacji ze światem?

Sterowanie Smart TV

Klawiatura do Smart TV firmy Cabletech

Klawiatura do Smart TV firmy Cabletech

Sterowanie Smart TV może odbywać się na kilka sposobów:

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z wymienionych sposobów.

Sterowanie z pilota nie wymaga komentarza. A jakie zalety może mieć uniwersalna klawiatura do Smart TV?

Uniwersalna klawiatura do Smart TV – podstawowe cechy

Uniwersalną klawiaturę do Smart TV kupimy w każdym sklepie ze sprzętem RTV. Podłączenie jej do telewizora nie wymaga dokonywania żadnych konfiguracji. Można nabyć dobrą klawiaturę już za niewielką kwotę, choć istnieje pewien szkopuł – w takim sprzęcie może brakować niektórych przycisków do obsługi konkretnego modelu.

Klawiatury przeznaczone do sterowania konkretnych modeli Smart TV

Takie klawiatury w większości mają niewielkie rozmiary, podobne do rozmiarów pilota. Dzięki temu bez problemu można je trzymać nawet na małym stoliku kawowym czy na komódce. Obsługują wszystkie funkcje danego modelu. Podobnie jak klawiatury uniwersalne, nie potrzebują dodatkowych konfiguracji do połączenia z telewizorem. Klawiatury z przeznaczeniem do konkretnych modeli Smart TV załączone są niekiedy w zestawie, choć można je też dokupić osobno. Klawiatury, zarówno uniwersalne, jak i przeznaczone do konkretnych modeli, łączą się z telewizorem poprzez łącze Bluetooth lub dzięki USB (plug and play). Warto wybrać model z touchpadem, dzięki któremu nie trzeba będzie dodatkowo kupować myszy.

Klawiatury do Smart TV wyglądają obiecująco.

Jeszcze jednak słowo o tym,

…na czym polega sterowanie Smart TV z poziomu tabletu lub smartfona

Telewizor, jak wspomniano powyżej, może być też sterowany z tabletu lub smartfona. Aby korzystać z tego sposobu należy zainstalować dodatkowe oprogramowanie. Istnieją tu jednak pewne ograniczenia:

Producenci i cena klawiatur do Smart TV

Do najczęściej kupowanych klawiatur do Smart TV należą produkty takich marek jak Microsoft, Samsung, Logitech, Measy, Arkas, Quer, Trust czy iBox. Taka klawiatura jest stosunkowo tania; zapłacimy za nią w granicach 100 – 200 złotych, choć dostępne są też modele wielofunkcyjne, w cenie 400 złotych.

Zapraszamy do porównania cen w naszych rankingach. Bierzemy w nich pod uwagę najczęściej kupowane produkty i takie, które mają najlepsze opinie wśród użytkowników.

Opinie 3
 • 345emiksan

  Reply Author

  Potrzebuję klawiaturę do Smart TV Samsung. Wpisywanie tekstu po literce na klawiaturze na ekranu to koszmar. Do tego kasowanie calego tekstu jest tak blisko kasowania ostatniej literki, że można dostać białej gorączki! Myślałam, że te klawiatury są droższe. Jest nadzieja:D


 • Mikke

  Reply Author

  Nawet już sama myszka do telewizora dużo daje, ale po pewnym czasie jednak by się chciało przejść na klawiaturę:P 345emiksan, a ja myślałam, że jednak są tańsze:D


 • Wendzze

  Reply Author

  Telewizor smart TV… taki smart, a wpisanie z pilota zajmuje tyle, co połowa filmu. A nie daj boże się pomyl i skasuj zamiast ostatniej literki – wszystko. No ale koniec tego utrapienia, może dziś już w końcu coś zamówię:D