Trendhunters!

Klawiatury gamingowe dla graczy

Klawiatura gamingowa A4Tech

Klawiatura gamingowa A4Tech

Dobra klawiatura do grania może posłużyć nie tylko graczom, ale także osobom, które dużo piszą lub spędzają długie godziny przed komputerem. To urządzenie, które może zawierać dodatkowe, przydatne funkcje, zapewnia dużą precyzję i szybkość reakcji. Jest też zwykle bardziej ergonomiczne. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie cechy powinny mieć najlepsze klawiatury dla graczy, na co zwrócić uwagę podczas kupowania i jak wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt.

Rodzaje klawiatur gamingowych

Wyróżniamy trzy główne rodzaje klawiatur dla graczy:

Jaką klawiaturę gamingową wybrać i kupić?

Wielu użytkowników staje przed pytaniem: jaką klawiaturę do gier kupić, przewodową, czy bezprzewodową? Opinie znawców są tu jednoznaczne. Gracze powinni się wyposażyć w klawiaturę z kablem. Wykazuje ona opóźnienia czasu reakcji o 1ms, podczas gdy klawiatura bezprzewodowa – nawet 8ms. Ponadto, stosując ją mamy pewność, że sprzęt się nagle nie rozładuje. Najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, iż profesjonalni gracze używają wyłącznie klawiatur przewodowych.

Klawiatury gamingowe dla graczy – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Klawiatury dla graczy – klawiatura mechaniczna

Klawiatura mechaniczna to najczęściej polecany rodzaj klawiatur dla graczy. Urządzenie to zapewnia bezawaryjne użytkowanie do 50 mln kliknięć, podczas gdy inne klawiatury – nawet dziesięciokrotnie mniej. Ponadto, przyciski działają już po wciśnięciu na 2 mm, choć pełen zakres ich ruchu wynosi 4 mm. Dodatkową zaletą ich działania jest też szybki powrót do pozycji wyjściowej. Klawiatury mechaniczne dają możliwość dobierania przycisków stosownie do własnych preferencji.

Przełączniki

W klawiaturach mechanicznych mamy do wyboru cztery rodzaje przycisków. Różnią się one głośnością, miękkością i gładkością ruchu:

Anti – Ghosting

Anti – Ghosting, tak zwany efekt ducha, to ograniczenie liczby przycisków, które mogą działać po jednoczesnym wciśnięciu. Tanie klawiatury dla graczy mają zwykle mechanizmy, które ograniczają ten efekt jedynie do wybranych klawiszy (W, S, A, D) i strzałek. Droższe sprzęty mogą zezwalać na jednoczesne działanie nawet do 20 klawiszy, choć 5 wydaje się wystarczającą ilością. Anti – Ghosting określa się też jako N – Key Rollover, przy czym N oznacza liczbę przycisków, które można użyć jednocześnie.

Dodatkowe przyciski

Klawiatura dla gracza Natec

Klawiatura dla gracza Natec

Dobre klawiatury gamingowe zawierają dodatkowe klawisze, które można samodzielnie programować (tak zwane makro). Pięć takich przycisków powinno wystarczyć nawet wytrawnemu graczowi.

Dodatkowe wyposażenie

Dużą popularnością cieszą się klawiatury podświetlane, które umożliwiają granie nawet przy słabym świetle lub w ciemności. Podświetlenie powinno dać się regulować, a także wyłączyć. Dodatkowym udogodnieniem w klawiaturze gamingowej może być również ekran LCD, na którym wyświetlają się ustawienia czy też informacje z gier. Dzięki wbudowanym złączom USB lub mini – jack można podłączyć do komputera na przykład słuchawki. Użytecznymi elementami są także nóżki pozwalające regulować kąt nachylenia klawiatury, organizery do kabli czy podpórki pod nadgarstki.

Producenci i cena klawiatur dla graczy

Wśród producentów klawiatur dla graczy znajdują się firmy Razer, Natec Genesis, Logitech, Genius Manticore, Tracer Avenger, SteelSeries i Microsoft. Tania klawiatura może kosztować już 70 złotych, natomiast najdroższa – nawet kilkaset złotych.

Klawiatury gamingowe dla graczy A4Tech Aktualna cena
Klawiatury gamingowe dla graczy Razer Aktualna cena
Klawiatury gamingowe dla graczy Tracer Aktualna cena
Klawiatury gamingowe dla graczy Corsair Aktualna cena

Opinie 1
  • Ika

    Reply Author

    Kupiłabym mojemu młodemu taką klawiaturę do grania, ale tak sobie myślę, że nawet tę mechaniczną potrafiłby rozwalić w pył. Komputer stoi w częściach (i co najlepsze, działa). A może ktoś ma podobnych dociekaczy “co jest w środku?” i może jednak mi polecić jakis model klawiatury, który nie tak łatwo rozwalić?