Trendhunters!

Ładowarka samochodowa do laptopa

Zasilacz samochodowy do laptopa Lenovo 0B47481

Zasilacz samochodowy do laptopa Lenovo 0B47481

Obecnie nie tylko praca, ale także styl życia i częste podróże sprawiają, że urządzenia takie jak smartfon, tablet czy laptop potrzebne nam są niemal bez przerwy. Dlatego też zasilacze samochodowe do tego typu sprzętów są w niektórych przypadkach niezbędnym elementem wyposażenia wnętrza naszego samochodu. Ładowarka samochodowa do laptopa należy do akcesoriów, które warto mieć ze sobą na wszelki wypadek. Jest stosunkowo tania, a jej przydatność jest ogromna.

Jak działa ładowarka samochodowa do laptopa?

Ładowarka samochodowa do laptopa działa na podobnej zasadzie jak standardowy zasilacz. Różnica polega na tym, że zamiast wtyczki do gniazdka elektrycznego wyposażona jest w wejście do zapalniczki samochodowej przetwarzającej prąd stały.

Jaką ładowarkę samochodową do laptopa wybrać i kupić?

Zasilacz samochodowy do laptopa wybieramy podobnie jak w przypadku standardowej ładowarki. Sprawdzamy napięcie prądu stałego podawane w woltach (V) oraz natężenie prądu stałego podawane w amperach (A). Ponadto, bierzemy pod uwagę moc zasilacza, którą podaje się w watach (W) oraz rodzaj i wielkość końcówki (wtyku) podawaną w milimetrach. Podczas wyboru zasilacza warto także wziąć pod uwagę polaryzację wtyczki, a istnieją dwie możliwości: ujemny rękaw (metalowa część wtyczki znajdująca się na zewnątrz) i dodatni bolec (metalowa, wewnętrzna część wtyczki) lub dodatni rękaw i ujemny bolec.

Ładowarki samochodowe do laptopów – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa ładowarki Producent Cena ładowarki
1Movano ZZ/S/SON19539MovanoAktualna Cena
2Movano ZAS/S/HP18535MovanoAktualna Cena
3Dell 450-15098DellAktualna Cena
4Dell 0D09RMDellAktualna Cena
5Whitenergy 06742WhitenergyAktualna Cena
6Movano ZAS/S/HP18535PMovanoAktualna Cena
7Lenovo 0B47481LenovoAktualna Cena
8Gembird NPA-DC1GembirdAktualna Cena
9Whitenergy 05529WhitenergyAktualna Cena
10Media-Tech MT6250Media-TechAktualna Cena

Pełna lista ładowarek samochodowych do laptopów…->

Zasilacz samochodowy 12V i 24V

Warto wiedzieć, że samochody osobowe i ciężarówki mają różne napięcie w gniazdku zapalniczki. Do samochodów osobowych będziemy potrzebować zasilacz 12V, natomiast do samochodów ciężarowych – zasilacz 24V. Ładowarki samochodowe nowszego typu przeznaczone do tirów można stosować w autach osobowych, jednak ładowarek 12V nie wolno używać w ciężarówkach.

Zasilacze samochodowe do laptopa 12V Aktualna cena

Uniwersalna ładowarka samochodowa do laptopa

Zwykle prócz laptopa mamy ze sobą w samochodzie inne urządzenia elektroniczne, które także wymagają ładowania. Wówczas bardzo pomocny może się okazać zasilacz uniwersalny. Zwykle wyposażony jest on w 8 – 10 różnych końcówek i gniazdo USB. Dzięki takiemu urządzeniu, prócz wielu modeli laptopów, można także doładować:

 1. Telefony komórkowe (tutaj przyda się także dobra ładowarka solarna),
 2. Nawigację,
 3. Konsole do gier,
 4. E-papierosy,
 5. Aparaty i kamery cyfrowe,
 6. Odtwarzacze MP3 (tu z kolei swoją rolę ma także do odegrania powerbank).
Ładowarki samochodowe do telefonów oryginalne Aktualna cena
Ładowarki samochodowe do telefonów zamienniki Aktualna cena

Przetwornica czy zasilacz samochodowy? Porównanie

Dla osób, które korzystają z nietypowych urządzeń elektronicznych w aucie (czajnik, telewizor, mikrofalówka), a prócz tego potrzebują urządzenia do ładowania laptopa, dobrym rozwiązaniem może okazać się przetwornica samochodowa (adapter). Podłącza się ją do gniazda zapalniczki lub do akumulatora. Jej działanie polega na zmianie napięcia prądu stałego 12 V (24V), jakie panuje w instalacji samochodowej na napięcie prądu zmiennego 230V. Oznacza się ją skrótem DC/AC. Takie urządzenie znajduje zastosowanie najczęściej w kamperach czy ciężarówkach.

Dodatkowe funkcje zasilaczy samochodowych

Zasilacze samochodowe do laptopa wyposażone są w różne dodatkowe funkcje i zabezpieczenia, a do najpowszechniej stosowanych należą:

Nieoryginalne zamienniki

Ładowarka samochodowa do laptopów Green Cell CAD14

Ładowarka samochodowa do laptopów Green Cell CAD14

Szukając oszczędności, często sięgamy po uniwersalne zasilacze samochodowe do laptopów, które stanowią ich nieoryginalne zamienniki. Warto jednak wiedzieć, że mogą one zagrażać bezpieczeństwu i stabilności danych zapisanych na naszym urządzeniu. Jest to aspekt, który warto wziąć pod uwagę szczególnie wtedy, gdy laptop służy nam w celach służbowych. Kolejnym minusem wybierania nieoryginalnych zamienników zasilaczy samochodowych jest obniżenie komfortu użytkowania sprzętu. Takie zasilacze nie są idealnie dopasowane do danego modelu, ponieważ powstają jako rozwiązania uniwersalne. Stąd mogą mieć one na przykład uśredniony rozmiar wtyczek, co powoduje ich wypadanie, przerywanie zasilania i „wyrabianie się” gniazda.

Producenci i cena ładowarek samochodowych do laptopa

Ładowarki samochodowe do laptopów na USB są stosunkowo tanie. Mogą one kosztować od 40 do 90 złotych. Mają je w swojej ofercie wszyscy producenci laptopów, a do najpopularniejszych należą takie firmy jak Samsung, Acer, Toshiba czy Asus.

Ładowarki samochodowe do laptopów Whitenergy Aktualna cena
Ładowarki samochodowe do telefonów Energu4U Aktualna cena
Ładowarki samochodowe do telefonów Green Cell Aktualna cena

Opinie 2
 • eric

  Reply Author

  Ostatnio kupowałem ładowarkę do Lenovo oryginalną i zapłaciłem przeszło 100 złotych. Tymczasem samochodowe są tańsze od zwykłych. Kurczę, chyba zacznę ładować lapka w aucie:P A tak powaznie, czy ktoś wie, jak długo ładuje sie laptop przez taką ładowarkę samochodową?


 • Garbaty

  Reply Author

  No dobra ale jak naładować i podłączyć laptopa do samochodu? Normalnie się wtyka czy to jakaś wyższa szkoła jazdy? Taki zasilacz jest uniwersalny? Pasuje do każdego samochodu czy są jakieś różne rodzaje? Zanim kupię to wolę się dowiedzieć każdej pierdoły :DDD