Trendhunters!

Gamingowe myszki dla graczy

Myszki Tracer Destroyer

Myszki dla graczy Tracer Destroyer

Myszka to jeden z tych elementów wyposażenia gracza, który może niekiedy zaważyć na powodzeniu całej gry. Jakie są rodzaje myszek dla graczy? Którą wybrać? I w końcu, które myszki dla graczy są najlepsze? Na te i inne pytania padają odpowiedzi w niniejszym artykule.

Jaką myszkę dla gracza wybrać i kupić?

Powszechne jest przekonanie, że dla wytrawnych graczy najlepsze są myszy przewodowe. Decydując się na taki zakup, warto wybrać myszkę z pozłacaną wtyczką, zapewniającą doskonałe przewodnictwo sygnałów. Jednak osoby, które nie lubią plątaniny kabli, preferują większą swobodę ruchów i skłaniają się do zakupu myszy gaminowej bezprzewodowej, również znajdą coś dla siebie na polskim rynku. Myszki bezprzewodowe dla graczy są obecnie tak wyspecjalizowane, że nie ustępują jakością myszom z kablem. Powinny mieć jednak zasięg co najmniej 5 metrów.

Ranking TOP 10 najpopularniejszych myszek dla graczy

Mysz do gier > optyczna a laserowa

Choć oba rodzaje myszy oparte są na technologii optycznej, warto wiedzieć, jakie są między nimi różnice. Do działania myszki optycznej wykorzystuje się diody LED, które wysyłają sygnał. Ten z kolei odbija się od podłoża i odbierany jest przez kamerę. Dzięki temu myszka określa położenie urządzenia i wysyła odpowiednią informację do komputera. Myszy optyczne mogą działać na wszelkiego rodzaju powierzchniach. Z kolei w myszach laserowych do odczytywania położenia sprzętu używa się diod laserowych. Są one bardziej precyzyjne niż myszki optyczne, ale mogą działać tylko na płaskiej powierzchni.

Myszki dla graczy laserowe Aktualna cena
Myszki dla graczy optyczne Aktualna cena

Czułość myszy dla graczy

Myszki dla graczy powinny charakteryzować się dużą czułością – im jest wyższa, tym lepiej. Urządzenia optyczne powinny mieć czułość o wartości co najmniej 1800 dpi, przy czym należy wówczas idealnie dopasować podkładkę. Urządzenia laserowe umożliwiają uzyskanie czułości nawet w wysokości 6000 dpi.

Myszki gamingowe 4000 dpi Aktualna cena
Myszki gamingowe 8200 dpi Aktualna cena

Programowanie myszy gamingowej

Choć myszy do gier z USB to urządzenia, do których nie trzeba instalować sterowników, warto zwrócić uwagę na możliwości dołączonego oprogramowania. Mysz gamingowa powinna być wyposażona w co najmniej 5 przycisków i dobrze byłoby, gdyby oprogramowanie dawało możliwość tworzenia kilku profili przycisków (inna akcja w każdej grze).

Ważne cechy myszy gamingowej

Podejmując decyzję o zakupie myszy dla gracza warto wiedzieć, wśród jakich opcji możemy wybierać. Nasza decyzja będzie więc dotyczyła głównie następujących aspektów:

Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia dokupienia odpowiedniej podkładki pod mysz dla graczy.

Cicha myszka gamingowa

Wielbiciele grania w godzinach nocnych wiedzą, że niejednokrotnie dźwięk myszy rozchodzi się po mieszkaniu echem podczas nocnej ciszy. Na szczęście można zapobiec obudzeniu domowników. Na stronach internetowych znaleźć można testy przeprowadzone na tego rodzaju urządzeniach. Opinie osób testujących są tu dość spójne. Choć kliki myszy rzeczywiście są wytłumione, okazuje się, że ich brak pozbawia gracza pewnej dozy kontroli nad wykonywanymi ruchami – usłyszenie charakterystycznego kliku potwierdza wykonany ruch.

Trackball

Trackball firmy Logitech

Trackball firmy Logitech – Myszka do gier

To urządzenie, które można używać jako alternatywę dla myszy komputerowej. Jak działa? Widoczna kulka porusza się sterowana palcem, a ruch ten z kolei uruchamia wbudowane rolki. Ruch rolek i kulek zmienia się na sygnał, który wysyłany jest do komputera. To z kolei zmienia pozycję kursora. Mimo zachęcającego, futurystycznego designu, trackball ustępuje popularnością myszkom komputerowym.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas kupowania myszki gamingowej:

  1. Najlepsze myszki to takie, które zapewniają jak największe podparcie dłoni (a nawet części śródręcza),
  2. Obudowa antypoślizgowa zapewni pewność ruchu,
  3. W niektórych grach dobrze sprawdza się dociążenie myszy,
  4. Stacja dokująca pozwoli na wygodne ładowanie baterii,
  5. Na rynku znaleźć też można myszki dla leworęcznych graczy.

Podkładki pod mysz dla graczy

Dobre podkładki pod mysz potrafią znacznie wpłynąć na komfort grania. Jakie cechy podkładki mają znaczenie? Przede wszystkim jej rozmiar, który może być uzależniony od rodzaju gier, w które dana osoba gra najczęściej. Ponadto, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest podkładka. Najczęściej są to tkanina, plastik, szkło i metal.

Producenci i cena myszek gamingowych

Do najpopularniejszych producentów myszek dla graczy należą firmy Razer, Logitech, Tracer, Genius czy Natec Genesis. Ceny takich urządzeń są bardzo zróżnicowane. Tania myszka może kosztować zaledwie 20 złotych, natomiast najdroższa – nawet 450 złotych. W naszych rankingach przedstawiamy porównanie cen produktów, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników.

Myszki do gier A4Tech Aktualna cena
Myszki do gier Razer Aktualna cena
Myszki do gier Tracer Aktualna cena

Opinie 1
  • Kacper

    Reply Author

    szukam dobrej myszki dla graczy ale mam na to około 50 zł. Jednak z tego co widzę to takie gamingowe cuda kosztują więcej i teraz pytanie czy cena np. 100 zł za myszkę do gier jest rozsądna? Jestem laikiem i raczej nie będę profesjonalnym graczem więc nie wiem czy się opłaca. w sumie mniej mnie obchodzi czy taka myszka będzie optyczna, laserowa czy bezprzewodowa… ma służyć do grania i nie rozwalać się co chwila. Domyślam się też, że podkładki mają znaczenie.. ?