Trendhunters!

Słuchawki gamingowe dla gracza

Słuchawki A4 Tech G300 BLOODY

Słuchawki gamingowe A4 Tech G300 BLOODY

Jakość sprzętu używanego przez graczy stanowi w dużej mierze o tym, czy będą oni w stanie wychwycić wszystkie efekty specjalne, jakie oferują gry komputerowe. Słuchawki dla gracza będą niezwykle ważnym elementem wyposażenia zwłaszcza w przypadku gier FPS, takich jak seria Call of Duty, Quake Live czy Counter Strike.

Dokanałowe, douszne czy nauszne?

Pierwszym kryterium, jakie bierzemy zwykle pod uwagę przy zakupie słuchawek gamingowych, jest ich sposób zakładania. Słuchawki dokanałowe wkłada się do kanału słuchowego. Choć zapewniają lepszą izolację niż na przykład słuchawki douszne, warto wziąć pod uwagę ich poziom higieniczności – ich umiejscowienie sprzyja bowiem przedostaniu się bakterii do ucha. Z kolei słuchawki douszne mają niską izolację akustyczną, istnieją jednak modele, które redukują dźwięki pochodzące z otoczenia, izolując je od naszego ucha. Emitowany dźwięk mogą słyszeć także osoby, które znajdują się w naszym pobliżu. Słuchawki nauszne to najczęściej wybierany przez graczy model: są najbardziej higieniczne oraz zapewniają największą izolację dźwięku.

Słuchawki dla graczy nauszne Aktualna cena
Słuchawki dla graczy dokanałowe Aktualna cena

Jakie słuchawki dla gracza wybrać i kupić?

Wybierając słuchawki do grania warto zwrócić uwagę na następujące parametry sprzętu:

Słuchawki gamingowe dla graczy – Ranking TOP 10

Ranking najpopularniejszych i najczęściej kupowanych słuchawek wśród graczy w tym roku:

Poniżej przedstawiamy krótkie omówienie każdego z parametrów.

Poziom natężenia dźwięku

Poziom natężenia dźwięku jest wskaźnikiem mocy słuchawek i oznaczany jest w decybelach (dB). Mówiąc najprościej, im więcej decybeli, tym głośniej będzie można odtwarzać dźwięk. Tak więc najlepsze słuchawki do gier powinny być dobrze wyciszone oraz wiernie oddawać dźwięk w czasie rzeczywistym.

Poziom zniekształceń harmonicznych

Poziom zniekształceń harmonicznych w większości modeli na naszym rynku mieści się w normie, co oznacza, że nie powinien przekraczać wartości 1%.

Słuchawki gamingowe z mikrofonem Aktualna cena
Słuchawki gamingowe bez mikrofonu Aktualna cena

Pasmo przenoszenia

Słuchawki dla graczy Thermaltake Tt eSPORTS Shock Spin

Słuchawki dla graczy Thermaltake Tt eSPORTS Shock Spin

Zakres ludzkiego słuchu to średnio od 18 do 20000 Hz, choć może on być też sprawą bardzo indywidualną. W przypadku pasma przenoszenia wartość, jaką powinny mieć dobre słuchawki gamingowe mieści się w granicach od 12 do 22 000 Hz.

Waga

Zbyt ciężkie słuchawki, zwłaszcza w przypadku rozbudowanych modeli, znacznie zmniejszają komfort grania, dlatego też jest to czynnik, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania słuchawek gamingowych.

Słuchawki otwarte

Słuchawki dla graczy mogą zawierać jedną z trzech struktur akustycznych: otwartą, zamkniętą lub półotwartą. Modele otwarte mają ażurową konstrukcję, dzięki czemu zapewniają wentylację ucha i jednocześnie nie izolują zupełnie od otoczenia. W takich słuchawkach można dłużej grać czy słuchać muzyki, gdyż ucho nie męczy się zbyt szybko.

Słuchawki zamknięte

Słuchawki zamknięte (wyciszające, wygłuszające) mają szczelną obudowę i zakrywają całą małżowinę uszną. Zapewniają uczucie odizolowania się od otoczenia, a ponadto dźwięk nie wydostaje się na zewnątrz, co może mieć duże znaczenie w przypadku, gdy gracz nie chce przeszkadzać innej osobie znajdującej się w pomieszczeniu.

Słuchawki półotwarte

Słuchawki półotwarte dla graczy łączą w sobie najlepsze cechy obu poprzednio wymienionych typów słuchawek. Doskonale przenoszą wysokie, średnie i niskie tony, zapewniając jednocześnie kontakt z otoczeniem i wentylację uszu. Najlepsze jakościowo słuchawki to najczęściej właśnie słuchawki półotwarte.

Słuchawki dla gracza z mikrofonem?

Słuchawki Lamax Blaze B-1

Słuchawki Lamax Blaze B-1

Dokonując wyboru słuchawek gamingowych, warto wiedzieć, na jakie dodatkowe funkcje i udogodnienia możemy liczyć. Mamy tu na myśli to czy na przykłade dane słuchwki do gier posiadają mikrofon. Na polskim rynku znaleźć więc można słuchawki:

Producenci i cena słuchawek gamingowych

Wśród producentów słuchawek dla graczy dobre opinie u użytkowników mają następujące firmy: Creative, Razer, Steelseries, Superlux, Tracer czy AKG. Tanie słuchawki można kupić już za 30 złotych, najdroższe mogą kosztować nawet 700 złotych.

Słuchawki do grania Razer Aktualna cena
Słuchawki do grania SteelSeries Aktualna cena
Słuchawki do grania Rampage Aktualna cena

Opinie 1
  • Jacuś

    Reply Author

    a takie słuchawki z mikrofonem do gier to nadają się np. do skype? bo te najlepsze z rankingów to są mega drogie.. cena powala i jak już mam kupować to wole je wykorzystać do wszystkiego co się da, żeby nie wydawać kasy na drugie słuchawki.