Trendhunters!

Transmiter FM

Transmiter FM firmy Hyundai

Transmiter FM firmy Hyundai

Masz samochód, w którym można słuchać jedynie radia lub płyt CD albo nawet tylko muzyki z kaset? Nie masz możliwości podłączenia MP3? Rozwiązaniem jest transmiter FM. To urządzenie, które nie tylko jest odpowiedzią na wspomniany problem. Może także zawierać wiele funkcji, które dodatkowo uprzyjemnią podróż samochodem.

Jaki transmiter FM wybrać i kupić?

Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór transmiterów – od bardzo tanich, kosztujących zaledwie kilkanaście złotych, do drogich urządzeń wielofunkcyjnych, zawierających jednocześnie na przykład nawigację. Funkcję transmitera może nam również zapewnić specjalna aplikacja na telefon.

Transmiter FM – Ranking TOP 10

Jak działa i jak podłączyć transmiter FM?

Transmiter FM umożliwia przesyłanie dźwięku z jednego urządzenia do drugiego, a odbywa się to poprzez wykorzystanie fal radiowych. Dzięki transmiterowi możemy słuchać swojej ulubionej muzyki z MP3 nawet wtedy, gdy w samochodzie jedynym urządzeniem emitującym dźwięk jest radio. Na skali FM transmitera programuje się odpowiednie pasmo częstotliwości i podłącza go do gniazda zapalniczki. Następnie włączamy radio i dostrajamy je do wybranej częstotliwości.

Na poniższym filmie wyjaśniającym jak działa transmiter fm zobaczysz instrukcję obsługi transmitera oraz dowiesz się jak go prawidłowo podłączyć w swoim samochodzie:

Telefon jako transmiter FM

Nowoczesny telefon już od dawna przestał spełniać jedynie funkcje służące komunikacji. Na przykład niektóre modele Nokii (N79, N85 czy N97) mają wbudowany fabrycznie transmiter. Istnieje również możliwość zakupu aplikacji, która spełnia podobne funkcje.

Transmiter i inne urządzenia

Dobry transmiter można kupić już za stosunkowo niską cenę, a przy tym producenci zapewniają współdziałanie ze sprzętami takimi jak laptop, tablet, smartfon, iPod, iPhone, odtwarzacze MP3 i MP4, a także wszelkimi innymi urządzeniami z wyjściem audio typu minijack. Transmitery mogą również występować jako część wyposażenia nawigacji i działać jak bluetooth.

Zasilanie

Jak wspomniano wcześniej, transmiter działa po podłączeniu do gniazda zapalniczki. Większość modeli przystosowana jest do napięcia panującego w samochodach osobowych (12V), choć niektóre można też stosować w ciężarówkach (24V). Przed zakupem warto sprawdzić, do jakiego typu samochodów jest przeznaczone wybrane przez nas urządzenie. Transmitery mogą być także wyposażone w oddzielne akumulatory, dzięki czemu unikamy konieczności podłączania ich do zapalniczki czy korzystania z innych źródeł energii.

Złącza

Transmiter FM może zawierać różnego rodzaju złącza, a są to:

Dodatkowe wyposażenie

Jak wiele innych nowoczesnych urządzeń, również transmiter FM może zawierać wiele udogodnień i pomocnych funkcji. Należą do nich między innymi:

Czy warto kupić transmiter FM?

Transmiter FM firmy eNexus

Transmiter FM firmy eNexus

Choć niektórzy twierdzą, że dźwięk uzyskiwany przez transmiter nie ma tak dobrej jakości jak dźwięk emitowany bezpośrednio z MP3 przy użyciu kabla czy też z CD, jeśli słuchanie muzyki podczas jazdy samochodem – zwłaszcza podczas dłuższych podróży – jest dla nas nieodzowną częścią podróży, warto zainwestować w transmiter. Dzięki niemu nie jesteśmy ograniczeni jedynie do słuchania tego, co mamy na płytach (a czasem nawet na kasetach).

Producenci i cena transmiterów FM

Wśród producentów transmiterów radiowych dobre opinie mają takie marki jak Savio, Blow, Peiying, Belkin, Arkas i 4World. Cena takich urządzeń jest bardzo zróżnicowana. Najprostsze i najtańsze mogą kosztować nawet 15 złotych, natomiast najdroższe (na przykład połączone z nawigacją) nawet 700 złotych. Przed zakupem warto sprawdzić w rankingach, które urządzenia cieszą się największą popularnością. Zestawienia te pozwolą także na łatwe i szybkie porównanie cen u sprzedawców.

Transmiter FM 4World Aktualna cena
Transmiter FM Blow Aktualna cena
Transmiter FM Art Aktualna cena

Opinie 1
  • koniu

    Reply Author

    W mojej starej Hondzi jest właśnie tylko kaseciak. Jak łatwo się domyślić, całą rodzinę mdli od piosenek z kaset, które nam zostały:P Dlatego na urodziny zażyczyłam sobie właśnie zestaw głośnomówiący z transmiterem FM 😀